Míra korupce v Česku je pro české byznysmeny už neúnosná. Jako první s tímto tvrzením přišel v rozhovoru pro HN miliardář slovenského původu Andrej Babiš.

Podle majitele holdingu Agrofert už odmítají byznysmeni realitu českého "Palerma" akceptovat. "Pro čím dál víc lidí je nepřijatelné platit daně státu, který je rozkrádán," říká.

A k němu se hned přidaly i další špičky českého byznysu.

"Poměry v byznysu i v justici jsou neudržitelné, něco se udělat musí," říká například Jiří Šimáně - majitel skupiny Unimex, zakladatel letecké společnosti Travel Service.

Své si myslí i zakladatel a spolumajitel výrobce zdravotních lůžek Linet Zbyněk Frolík.

,,V principu se vším souhlasím... to, že je tu korupční prostředí a že to podnikatelské sféře obecně vadí, to je fakt.  Bylo to tu za komunistů, je to tu i teď," přidává se k byznysmenům.

A v on-line rozhovoru serveru IHNED.cz zmínil i konkrétní příklady.

,,Je pravdou, že akce typu Opencard na korupci více než vypadá, a to, jak chudý pan Gross k bytu a milionům náhle přišel, se asi taky nedá vysvětlit jinak," odpověděl Frolík na jeden čtenářský dotaz.

Mají byznysmeni důkazy o korupci? V jakých oblastech jim nejvíce škodí? A jak by se podle nich dalo korupční prostředí v Česku omezit?

Na to vše jste se ptali zakladatele firmy Linet Zbyňka Frolíka.  

- Upozornění redakce: Otázky se budou zobrazovat se zpožděním, děkujeme za pochopení. -


Online rozhovor

  Obnovit
Čtenářský dotaz
Dobrý den, setkal jste se, podobně jako pan Babiš, s informací, že se dá koupit u prezidenta veto zákona nebo milost?
zbyněk Frolík
S tím jsem se osobně nesetkal
Čtenářský dotaz
Dobrý den, mám jenom jeden dotaz: Jak si můžete jako majitelé velkých firem stěžovat dnes na neúnosnou korupci, když Vaše vlastní firmy také vznikaly v 90. letech na základě korupčního jednání přes kamarádství v KSČ a jiných tehdy funkčních politicko-společenských seskupeních? Děkuji za odpověď :-).
zbyněk Frolík
moje firma vznikla v kravíně v Želevčicích s jedním zaměstnancem v podstatě jako zámečnictví. Lůžka jsme začali sami vyvíjet a postupně je na trhu nabízet. Můj byznys není a nikdy nebyl založen na kamarádství s STB či komunisty... Začalo se nám opravdu dařit až když jsme začali masivně exportovat. Dnes činí obrat v ČR jen 5% z obratu skupiny LINET...
Čtenářský dotaz
Dobrý den, mám ještě jeden dotaz, nemyslíte si, že když se neustále hovří o tom, že bolševici okradli církve a je třeba majetek církvím vrátit, že by lidé, kteří rozkradli státní majetek v rámci privatizace jej měli vrátit? Jak je možné, že úřád dostane pokutu, např. za netransparentní výběrové řízení a žádný úředník za to není potrestán ... vždyť je to směšné, úřad zaplatí onu pokutu z našich daní ... a navíc je to, jako bych sám sebe trestal tím, že si přendám peníze z jedné kapsy do druhé.
zbyněk Frolík
To máte pravdu. Kdo rozkrádal, měl by vrátit a ještě být potrestán.
Čtenářský dotaz
je chvályhodné,že se teď najednou všichni vlivní,bohatí a hlavně nezávislí lidé probudili,ale k věci.Kde jste byli před 3,4,6 lety,když tady řádili lidé typu p.Řebíčka a dalších jemu podobných lidí a je jedno jestli to bylo zprava nebo zleva.Přece tady v této republice to funguje všude-od malých měst až po ty největší,v každém oboru podnikání.V této republice s poctivostí nejdál NEDOJDEŠ.U nás je většinou problém v tom,že člověk může být bohatý,najednou poctivý,ale málokterá firma,člověk je nezávislý na někom,aby to jeho podnikání,obživě nezlomilo vaz a nakonec konkurence ho dorazí.Potom se řekne-neustál konkurenci,neuměl podnikat,neuměl pracovat-je nic.Jinak přeji hodně zdaru-takovým lidem fandím.Nashle Petr
zbyněk Frolík
Proti korupci se řada podnikatelů vždy vymezovala a to včetně mě. Záleží ale i na médiích jak toto téma zesílí a jaká je atmosféra ve společnosti. Korupční praktiky jsou dnes často velmi sofistikované. Nejvíce jsou ve veřejném sektoru. Je to problém hlavně morálky a závisti. Mám pocit že úředníci a politici chtějí rychle zbohatnout a tak se se spolupracujícími firmami dohodnou aby z toho každý měl prospěch , samozřejmě na úkor nás ostatních.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, můžete jednoznačně popřít, že by Vaše společnost coby jeden ze subdodavatelů sama poskytla nebo jí byla známa existence korupčního jednání v kauze dodávek zdravotnického materiálu pro ústeckou Krajské zdravotní? Děkuji
zbyněk Frolík
Ano to mohu. V této kauze jsme nebyli většínou v soutěžích úspěšní...
Čtenářský dotaz
Dobrý den, ještě mne napadl dotaz, jakým způsobem má úředník nahlasit korupci na úřadě (např. když vím, že se manipulují i malé veřejné zakázky a radní jedou na procenta ze zakázky), když jsem si vědom, že se za mne nikdo z úřadu nepostaví, když jsem si 100% jistý, že přijdu o práci? A navíc jsem přesvědčen o tom, že se nic nevyšetří - už z toho důvodu, že u nás např. nejsou vyžadována majetková přiznání. Jak to tedy udělat? Příklad pana Michálka musel odradit všechny, kteří jsou poctiví ...
zbyněk Frolík
Pokusit se získat důkaz. Nahrát si jednáni a pod. Je to ale o osobní odvaze. Je faktem, že vás mohou vyhodit z práce... Nahlásil bych to novinářům a policii.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, zajímala by mě jedna věc. Proč až ted vám to vadí? Proč vám to nevadilo před třeba 5 či 10 lety? Přišli jste s tím, že se vám nelíbí korupční prostředí. Proč tedy neuvedete jasné případy korupce a nejmenujete lidi, kteří za tím stojí? Není to třeba tím, že samy máte máslo na hlavě a v konečném výsledku by to vypadalo jako když zloděj křičí chyťte zloděje. Byl bych nesmírně rád, kdyby k zodpovědnosti byli voláni Topolánci, Dalíci, Kalousci, Bartáci, ale i vy páni podnikatelé, kteří jste tu hru s nima hráli. Třeba při podplácení ředitelů nemocnic, když si lůžka koupí. Děkuji za odpověď.
zbyněk Frolík
Vadilo mi to vždy. Neházejte všechny podnikatele do stejného pytle. Žádného ředitele nomocnice jsme neupláceli. To, že jsme se prosadili ve 102 zemích světa a prodáme 75 tisíc lůžek do cca 3000 zdravotnických zařízení ve světě je spíše známka kvality a chytrosti produktu než systémové korupce.
Čtenářský dotaz
Co podniknout aby vládli přirození vládci ? Od roku 1948 jako by se nad nimi slehla zem.
zbyněk Frolík
Volit životem ověřené osobnosti a ne zkorumpované strany.
Čtenářský dotaz
Vymícení(potlačení) korupce, utopie, nebo realita ?
zbyněk Frolík
spíše utopie
Čtenářský dotaz
Kdy to podle Vás začalo? Kdo k tomu vytvořil ty první podmínky, hnací motor, že se to snad už ani nedá zastavit, že se to stalo nedělitelnou součástí systému a chtě nechtě snad už v tom musí jet každý?
zbyněk Frolík
Začalo to ve větším měřítku hned po revoluci. Ale bylo to v lidechi za komunismu. Kdo z nás nedával dárky lékařůma úředníků dárky za protislužby. Nabralo to gigantické obrátky po roce 2000. Ano mám pocit že už je to v systému hodně zakořeněno.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, držím palce všem, kteří chtějí něco udělat s obrovským problémem, který sráží ČR na úroveň Zimbabwe. Nicméně si neodpustím jedno rýpnutí - není to od Vás tak trochu pokrytecké? Dokud byla korupce "únosná", mlčeli všichni, kteří úplatky dávali. Tedy i Vy (a prosím nesnažte se nikomu namluvit, že v dodávkách do zdravotnictví jste se s korupcí nesetkal). A ve chvíli, kdy už je korupce "neúnosná", najednou se ozvete. Je to něco podobného, jako kdyby jedna loupež byla přijatelná a jiná ne...
zbyněk Frolík
Já křičet nemusím. Můj byznys je dnes z 95 v zahraničí. Prostě se připojuji k aktivitě pana Babiše, který mě oslovil a vybídl abych se připojil. V ČR velmi často na rozdíl od světa lůžka přímo nemocnicím nedodáváme. Vypisovány jsou soutěže na investiční celky a tak pokud uspějeme dodáváme stavebním nebo kompletačním firmám. Tak holt je to u nás nastaveno...
Čtenářský dotaz
Máte chuť v tom pokračovat? Dobrý den, jsem velmi rád že se začínáte takto projevovat, protože jste jeden z mála, kteří jsou slyšet a vidět. Myslíte si, že vydržíte, i když je protivník prolezlý státem jako rakovina a jde jim o udržení této korupce? Zkusí na Vás vše možné, včetně mediálního očerňování a vytahování nepravdivé špíny, která se ale běžným lidem zdá pravdivá. Velmi držím palce všem, kteří se ozývaji!!! Jsem rád že to děláte. Děkuji.
zbyněk Frolík
Mám. Nemám o co přijít. Až mě očerní tak půjdu do penze a nějak to snad přežiji :-)
Čtenářský dotaz
Dobrý den, kdo z politiků podle vás nejvíc může za korupci? Kdo podle vás víc bojuje s uplácením, pravice, nebo levice?
zbyněk Frolík
Myslím že vlastně všichni - jsou přece tým. A kdo viditelně s tím nebojuje tak to defacto podporuje. Osobně si myslím, že je korupce na obou stranách politického spektra stejná. Pravicoví politici jsou asi chytřejší a proto jejich metody jsou sofistikovanější. Levicoví jsou chudší a zase chtějí rychleji zbohatnout. Ale když jde o korupční byznys, asi se dokáži dohodnout bez ohladu na partaj.
Čtenářský dotaz
Kteoru zemi považujete za "korupčně bezpečnou",
zbyněk Frolík
žádnou. ale severské státy jsou korupcí nakaženy nejméně. Čím více na jih jim je korupce běžnější.
Čtenářský dotaz
Dobry den, jaky je podle Vas lek na omezeni miry korupce v Cesku? Vymena vsech uredniku je nerealna, ale jake mechanismy by tedy mohly alespon castecne funogvat? A delaji pro politici neco, nebo si jen vzajemne kryji zada? Dekuji za odpoved.
zbyněk Frolík
Jistě je dobře že se z korupce stalo velmi diskutované téma. Připravuje se a brzy vstoupí v platnost nový zákon o veřejných zakázkách , který snad výrazněji korupci zkomplikuje. Řada radnic zveřejňuje vše transparentně na webu. I vláda už k tomu dnes přistoupila , jak nám pan Nečas v pondělí na Svazu průmyslu řekl. Hodně se tématu systematicky věnují HN.
Čtenářský dotaz
Andrej Babiš jmenoval v souvislosti s korupcí jména jako Bém, Topolánek, Dalík? Souhlasíte s tímto výběrem? Je podle vás spojen Stanislav Gross s korupcí?
zbyněk Frolík
Pan Babiš má lepší informace než já. Je pravdou že akce typu Opencard na korupci více než vypadá a to jak chudý pan Gross k bytu a milionům náhle přišel se asi taky nedá vysvětlit jinak. Konec konců ani spojení jména pana Dalíka s bývalým premiérem a s aktivitami okolo pandurů také není příkladem transparentnosti a morálky.
Čtenářský dotaz
Dobrý den Nechci přímo obviňovat vás. Ale Korupce není problém jenom státní správy. Korupce je i v soukromé sféře a to je vaše parketa. Tak jak se s tím vypořádáváte u vás? A ještě jeden názor. Podnikatelé si stěžujete na korupci v Čechách, ale náš Parlament je ukázka lobingu jaký nemá u nás obdoby, a lobing je tady parketa především byznysu. A od lobingu je už jen krůček ke korupci..
zbyněk Frolík
To máte pravdu. Několikrát jsem ji zažil i v podniku, kdy si mí podřízení dělali byznys s našimi dodavateli na úkor podniku... Přišlo se na to a tak jsem je vyhodil a škody z velké části vymohl. Lobing je ve světě akceptovaná součást byznysu ale má svá pravidla. Kdo chce korumpovat nebo korupci podporovat, aby z toho měl prospěch, nějakou skrytou cestu si vždy najde a nebude to nazývat lobingem.
Čtenářský dotaz
Že je státní správa zkorumpovaná a neschopná, to je známá věc. Otázka je: co s tím dělat?
zbyněk Frolík
Nebát se o tom mluvit. Nebát se na to upozorňovat. Volit slušné občany do zastupitelstev. Vyžadovat kvalitní zákony. A možná i zavést majetková přiznání.
Čtenářský dotaz
Proc nedokazi uspesni podnikatele vytvorit nejakou "podnikatelskou komoru", ktera by byla postavena predevsim na etickych principech a zakladech, a ti kdo by je porusili by meli pozastavene clenstvi nebo vylouceni?
zbyněk Frolík
Úspěšní podnikatelé mají plné ruce práce i hlavy zaměstnané na 150% tím, aby v konkurenčním boji jejich firmy přežily. Slušné podniky mají své etické kodexy. Existují i asociace a podnikatelské svazy, které se chovají tak, jak říkáte.
Čtenářský dotaz
Schvaluji vas boj proti korupci, vim ze je to tezke, ale nebylo by lepsi zacit od sebe? Treba v pripade soucasneho tenderu na dodavky luzek pro Karlovarskou nemocnici? Nebo muzete verejne prohlasit ze dle vaseho nazoru soutez probiha regulerne? dekuji
zbyněk Frolík
Snažíme se aby probíhala regulérně. Kdysi jsme dali nabídku a někdo ji omylem otevřel před oficiálním otvíráním. Neumím posoudit zda šlo opravdu o omyl či ne. Naše produkty nejsou jen lůžka se znaky komodity. tzn. délka, šířka , výška či počet mortorů. Máme řadu patentovaných řešení, která se projevují výrazným snížením počtu pádů pacientu u lůžka, či snížením počtu úrazů zdravotních sester při manipulaci s pacientem na lůžku a s tím výrazným snížením nákladů s péčí či provozem v nemocnici spojených a pod. Někdy je obtížné v českých podmínkách tyto významné a v zahraničí velmi oceňované benefity našich produktů do soutěží zadat. Už jen proto, že jsme v řadě parametrů oproti konkurenci unikátní.
Čtenářský dotaz
Dobrý den. Fandím všem, kteří se rozhodnou o korupci veřejně mluvit. Myslíte si, že s korupčním prostředím v této zemi lze vůbec ještě něco dělat? V poslední době jsem získala pocit, že každý, kdo nakládá se státními penězi se na této korupční vlně sveze - od úředníků rozhodujících o malých obecním zakázkách až po státní zakázky ministerstva obrany předražené o desítky miliard. Není to frustrující, když zaplatíte na daních stovky miliónů a vidíte, kolik z těchto peněz ze systému pravděpodobně 'zmizí'? Nemáte pak chuť přesunout sídlo a platit daně radši někde jinde? Předem děkuji za Váš komentář. Pěkný den
zbyněk Frolík
Není co dodat. Často mám stejný pocit. Platit daně se ale stále vyplatí v ČR. Přesun vlastníka Linetu do Holandska je spíše spojen se stabilním právním prostředím a pro náš byznys vhodnou adresou pro budouci expanzi společnosti. Jsem ale optimista a doufám, že současná vlna protikorupčních aktivit tu korupci u nás alespoň výrazně přibrzdí.
Čtenářský dotaz
Vážený pane Frolíku, odpusťte, že všechny angažující se pány hodím do jednoho pytle. Chápu, že není člověk jako člověk, ale pro jednoduchost argumentace to, prosím, pomiňme. Na této iniciativě nerozumím třem věcem: 1) Jakkoliv se může zdát evidentní vina některých konkrétních politiků, musím konstatovat, že sami tuto hru hrát nemohou. Prosím, nedělejte ze mne hlupáka a netvrďte mi, že nikdo z vás nikdy neuplácel či nemotivoval správné lidi správným způsobem. Ano, je rozdíl úplatek či provizi dát - to je nečestné a možná někdy nutné v zájmu sebezáchovy, a úplatek vzít - to je nečestné, sebeponižující a rozhodně to není pod žádným úhlem pohledu nutné. Ve skutečnosti snad ale cítíme, že vinu nesou obě strany. 2) Několikrát jsem četl "něco se musí udělat". Proč "se musí"? Proč všichni tito poctiví a schopní lidé nejdou do politiky? Pokud máte chuť něco změnit a věříte si, že byste to dokázali lépe, co vám brání? 3) Opakovaně zmiňované občanské sdružení či občanská iniciativa: Občanské sdružení či iniciativa nejsou reálné varianty hmatatelných řešení. Pokud má mít jakékoliv uskupení vliv a nezůstat jen u planých řečí, musí se v určitý okamžik změnit v politickou stranu. Tady se ale časem opět dostaneme k železné oligarchizaci politických stran (R. Michels) a výsledek je z dlouhodobého hlediska stejný. Nemá tedy smysl vytvářet nové a nové iniciativy, nové a nové strany. Lepší je se osobně angažovat tam, kde již je nějaké jádro, které je obecně čitelné, v hlavních bodech odpovídá vašemu politickému založení a nese alespoň nějaký kvalitní odkaz z minula a vizi do budoucna. Možná budeme muset být hodně selektivní a okrájení škodlivého balastu bude bolestivé, ale výsledek bude stabilnější, než nově vznikající a znovu zanikající efemérní entity, které v ČR vždy vystrčí tykadla a rychle zase zmizí. Ty jsou totiž postaveny na jedné či dvou silných osobnostech a s jejich odchodem nezůstává již nic - žádný odkaz, žádní dědicové, žádní pokračovatelé. Buďte tak hodný a řekněte mi, jaké konkrétní kroky chcete udělat Vy, pan Frolík, pan Babiš či ostatní. Nejde přece jen o to nahlas vykřiknout, že něco je špatně. To je zjevné. Vy všichni máte v ruce silnou zbraň hmotné nezávislosti, prokazatelných úspěchů svědčících o schopnostech a v tuto chvíli se dostáváte i do role spravedlivě rozhněvaných občanů, kterým masa naslouchá. Co víc můžete na startovní čáře požadovat? Děkuji a přeji mnoho případných úspěchů při nápravě smutného stavu veřejných záležitostí. Martin Hubinger martin.hubinger@gmail.com
zbyněk Frolík
asi jsem to už zde napsal. Nebude-li se situace lepšit budu podporovat i jako pravicový volič majetková přiznání a jejich korelaci se zaplacenými daněmi. Tím by se asi hodně vyřešilo...
Čtenářský dotaz
Od celé řady businessmanů člověk slyší nářky na korupci, ovšem už nikde nečtu, že by dotyčný šel a podal trestní oznámení. Je to strach, že dopadnou jak Unicorn? Jak vnímáte roli médií, které v tomto případě fatálně selhávají, když neumí dotahovat kauzy do konce?
zbyněk Frolík
Myslím si že se situace lepší. Stačí číst poslední rok HN. Doufám, že HN čtou i naši policisté a BIS a i politici. Zaznamenal jsem řadu podnikatelů, kteří na korupci konkrétně poukázali.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, myslíte si, že člověk, který uplácí, úplatky přijímá, nebo korupci kryje půjde do pekla? Čím si vysvětlujete váš úspěch v dodávkách nezdravotnického nábytku českým radnicím a nemocnicím? Jak se vám daří dosahovat při přeprodeji nábytku, který sám nevyrábíte, takové marže? Je to tím, že se můžete účastnit jen vy kvůli požadovaným referencím právě na zdravotnická lůžka? Jak se vám daří bez korupce tak bodovat i na těch nezkorumpovanějších radnicích?
zbyněk Frolík
Nevím zda do pekla či jinam. Nábytku ve skupině prodáme za cca 100 mil Kč a lůžek a příslušenství za cca 3,4 miliardy Kč. Dosahované marže podléhají situací na trhu. Ceny v ČR nejsou odlišné od cen v zahraničí pokud zohledním i velikost jednotlivých zakázek. Marže v nábytku je jedna věc a náklad spojený s prodejem, marketingem, instalací a servisem je věc druhá. Ziskovost prodeje nábytku je u nás kolem 5% a to je asi v korelaci s konkurencí.
Čtenářský dotaz
Všichni vědí, že korupce je a bude. Stát boj s korupcí nezvládá. Je soukromý sektor schopný bojovat s korupcí a případně ji ''trestat'' po svém?
zbyněk Frolík
Ano a děláme to
Čtenářský dotaz
Podpoříte pana Babiše?Opatrně to přeci zmínil. Ryba smrdí od hlavy.Začalo to švýcarským kontem ODS. Tenkrát pan Klaus "ztratil paměť" a dnes už "nevidí a neslyší".Šel nám tím všem příkladem.
zbyněk Frolík
Ano podpořím. Neznám žádné podrobnosti ODS konta ve Švýcarsku. Je pravdou, že vrcholoví politici by měli být za každou cenu morální autoritou národa.
Čtenářský dotaz
Souhlasíte s tím, že zásadně lze korupci snížit pouze výrazným snížením státního rozpočtu a omezením vlivu státu v přímém podnikání, např. minimalizací nebo zrušení státních podílů v obchodních společnostech (např.ČEZ). Domníváte se, že je někdo ze současných politiků ochoten toto provést?
zbyněk Frolík
Ano. Stát podnikat u nás neumí. Nicméně znám technologie jak stát podniká a reguluje státní zakázky ve Francii, kde to funguje docela dobře pro stát.
Čtenářský dotaz
Pane Frolíku, přeji Vám mnoho štěstí a vytrvalosti. Vážím si lidí jako jste Vy..něčeho jste v profesním životě dosáhl, jste uznávaný a to sebou přináší také určitou moc a popularitu...využijte je prosím i v boji proti zkorumpovaným lidem..sám jsem se s tím setkal ve státní správě také - velmi mě to rozčílilo, ale mlčel jsem. Dnes vím stoprocentně, že bych to jen tak nenechal a šel za tím..pokud to ale udělá člověk jako Vy,bude to mít mnohem větší odezvu. Děkuji
zbyněk Frolík
děkuji za důvěru, ale nepřeceňujte mé síly a schopnosti.
Čtenářský dotaz
Dobrý den Myslíte si že je reálné spojit všechny roztroušené občanské aktivity jako STOP,nadaci pana Bernarda a spoustu dalších aby měla snaha dostatečnou sílu? Přeji hodně zdaru
zbyněk Frolík
Ano, ale nevím zda není lepší bojovat na více frontách. Je třeba udělat hodně osvěty a vzdělávacích aktivit. Myslím, že spoustu hloupě vynaložených státních peněz při veřejných zakázkách jde i na vrub lenosti a nevzdělanosti státních úředníků a není zde primární stimul získat něco pro sebe. Hlavně u kolektivního rozhodování to tak někdy bývá. U typicky korupčního jednání nikdo nestojí o moc svědků...
Čtenářský dotaz
Dobrý den, korupce je rakovina demokracie. To, co se u nás v posledním desetiletí děje je katastrofa a humus. Plnou parou míříme mezi země východního typu a nemyslím tím zrovna Japonsko...:-) Chci jen vyjádřit podporu, pokud se někdo pokusí s tím něco udělat. Špičkoví bysnysmeni jsou pragmatičtí lidé, a jejich vliv určitě hodně zmůže, takže držím palce!!
zbyněk Frolík
Děkuji.
Čtenářský dotaz
Dobrý den. Je zpusob jak potrit tuto rozbujelou korupci u nas a kdo se nejvice brani boji proti korupci? Konkretne prosim. (Mimo dotaz - dnesni vladu povazuji uz za tak nehorazne kradouci a kradeze prehlizejici, ze by nezaslouzila nic jineho nez dozivotni kriminal. Toto neni vykrik do tmy, jsem presvedcen ze bez prispevku VSECH ve vlade, by se to tak daleko nedostalo a kdokoliv by mel zajem, mohl by to zmenit. Ta snaha tu OCIVIDNE vubec neni)Druhy dotaz: Povazujete rozkradani statniho majetku za vlastizradu ? Dekuji a preji mnoho uspechu. Uz kvuli obycejnym lidem kteri se musi divat, jak se kradou miliardy a chteji po nas stale vic. Osobne bych nominoval nejmene 10 lidi na verejnou ostudnou popravu, ale to uz jsme jinde.
zbyněk Frolík
Podnikatelé korupci ve velké většině odsuzují. Slušní podnikatelé jsou takoví ekonomiční sportovci a mají rádi férové podmínky. Jinak se o žádnou soutěž nejedná. Chtějí li, ale přežít musí se často přizpůsobovat. Mají úvěry a odpovídají za své zaměstnance. Proto potřebujeme kvalitní zákony a i odstaršující rozsudky možny i ta majetková přiznání. Rozkrádání státního majetku není vlastizrada, ale kriminální čin.
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru