Španělští a lucemburští poslanci schválili nový záchranný plán pro Řecko. Projekt, který vedoucí představitelé států eurozóny na mimořádném summitu k řešení řecké dluhové krize schválili 21. července, podpořily nedávno také parlamenty Francie a Belgie.

Nová pomoc pro Řecko by měla mít objem 109 miliard eur (zhruba 2,7 bilionu korun). Soukromý sektor se do pomoci zapojí do roku 2014 zhruba 37 miliardami eur (905 miliard korun).

Pomoc se ale bude moci uplatňovat nejdříve od ledna 2012 s ohledem na to, že některé země eurozóny se svým konečným souhlasem otálejí.

Státy eurozóny a Mezinárodní měnový fond (MMF) již loni Řekům přislíbily celkem 110 miliard eur na tři roky. Tato částka však nebyla dostatečná, aby Řecko splnilo své závazky vůči investorům.

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru