V České republice jsou aktuálně instalovány fotovoltaické elektrárny s celkovým výkonem 1906 megawattu. Zatím však vyrábějí pod své možnosti. Nejnižší denní maximum 211 MW  přinesl 3. červenec, nejvyšší denní maximum ve výši 1589 MW zaznamenala domácí fotovoltaika 10. dubna.

Plyne to z přehledu výroby elektřiny ve fotovoltaických elektrárnách od dubna do poloviny září, které má týdeník Ekonom k dispozici. Česká přenosová soustava tak letos kvůli slunečním elektrárnám žádné problémy nezaznamenala.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • České solární elektrárny zatím nevyužívají svou kapacitu výroby. Výpadky elektřiny kvůli přetížení přenosové soustavy tak zatím podle ČEPS nehrozí. "Ještě nebyl dosažen bilanční limit stanovený pro tyto zdroje," potvrdila specialistka odboru komunikace ČEPS Eva Vítková.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.