Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí během letošního července vzrostly o pět miliard korun na 1,085 bilionu korun. Za poslední rok domácnosti zvýšily své zadlužení o zhruba 67 miliard korun, vyplývá ze středečních údajů České národní banky.

Průměrný Čech (pokud počítáme i nemluvňata) tedy bankám dluží přibližně 103 000 korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Dluhy českých domácností během července vzrostly o pět miliard korun na 1,085 bilionu korun. Vklady domácností s celkově stouply na 1,625 bilionu korun, což proti předchozímu měsíci činí nárůst o zhruba čtyři miliardy korun. Lidé ale přesouvají úspory z termínovaných vkladů na spořící účty kvůli jejich lepším úrokovým sazbám a lepší dostupnosti získání uložených peněz. U termínovaných vkladů statistiky ČNB hlásí mírný pokles.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru