Palubní personál vlaků RegioJet oblékne uniformy v antracitovém a růžovobílém provedení. Oznámila to mateřská firma Student Agency, která také provozuje autobusové spoje, brněnského podnikatele Radima Jančury.

Stevardi v autobusech mají jiné barevné uniformy, u kterých převládá světle modrá a žlutá. "I personál autobusových spojů Student Agency express postupně oblékne uniformy v nových barvách – antracitové a růžovobílé," upřesnil mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj.

Novou soupravu představil RegioJet na železniční trati mezi Krnovem, Opavou a Kolínem poprvé minulý čtvrtek. Vlaková souprava pak začne cestující mezi Ostravou a Prahou převážet v září.

Povinnosti personálu

• Servis a informace zákazníkovi před a během cesty

• Obsluha s objednaným občerstvením, denním tiskem a dalšími službami

• Odbavení zákazníků – kontrola dokladů, prodej dokladů na palubě vlaku

• Dohled nad čistotou toalet a dalších prostor ve vlaku během cesty

• Palubní prodej občerstvení, zboží a služeb

Podle Ondrůje přibližně čtvrtina z 53 stevardek či stevardů RegioJet má vysokoškolské vzdělání. Standardem je komunikativní angličtina či němčina, někteří hovoří francouzsky či španělsky.

"Všichni členové palubního personálu mají stejný rozsah povinností týkající se obsluhy a odbavení zákazníka. V pětivozové soupravě vlaků IC RegioJet bude v rámci běžného provozu 7 členů palubního personálu. Pět z nich bude mít na starosti péči o cestující – po jednom v každém z 5 vozů; dva se budou starat o přípravu občerstvení, které si zákazníci objednají," uvedl mluvčí.

V první fázi začnou jezdit na trati mezi Ostravou a Prahou pětivozové soupravy s celkovou kapacitou cca 240 míst k sezení. Počet míst sezení ve voze je 48. Součástí je klimatizace a připojení k 230 V a wi-fi.

"Přestože u dopravce RegioJet budou vozy označeny jako vozy 2. třídy, přibližně 190 míst z celkové kapacity 240 odpovídá konfigurací a komfortem běžné první třídě nebo konfiguraci prémiové první třídy Business Class," upozornil Ondrůj.

RegioJet od příštího roku začne převážet cestující i na Slovensku, a to mezi Bratislavou, Dunajskou Stredou a Komárnem.

Skupině Student Agency vzrostl v pololetí meziročně obrat o 35 procent na 2,85 miliardy korun. Dopravce plánuje za rok 2011 obrat ve výši 5,5 miliardy, což by oproti roku 2010 mělo být navýšení o více než miliardu korun.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru