Lidé nejsou příliš informováni o práci exekutora, což přináší řadu problémů. Existují sice oprávněné stížnosti na exekutory, v porovnání s počtem exekucí, jichž bylo v ČR za více než deset let nařízeno přes 3,5 milionu, je jich ale málo, říká v rozhovoru pro HN prezidentka Exekutorské komory ČR Jana Tvrdková.

HN: Kolik exekucí bylo vyhlášeno za zhruba deset let působení soudních exekutorů a kolik z nich již bylo ukončeno?
Dosud bylo nařízeno přes 3,5 milionu exekucí vůči fyzickým osobám, ale i společnostem. Ukončeny byly přibližně dva miliony exekucí. Nejvíce je jich nařizováno na severu Čech, v Praze a ve Středočeském kraji, nejméně v Jihomoravském kraji. Průměrná vymahatelnost, respektive úspěšnost exekucí, se pohybuje kolem 40 procent.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku