Tatra Kopřivnice v pondělí představila nový model nákladního vozu Tatra Phoenix. Spolupracovala na něm s nizozemskou společností DAF Trucks N.V.

Přední světový producent nákladních vozů bude dodávat Tatře kabiny a motory.

"Primárně jde ale o vůz značky Tatra. Vývoj i výroba jsou naše. Od společnosti DAF nakupujeme některé komponenty," uvedl šéf marketingu společnosti Tatra Martin Najzr.

Nový vůz Tatra, zkonstruovaný i vyrobený v Kopřivnici, se má postupně stát nejdůležitějším produktem v oblasti civilních tržních segmentů.

Automobilka jej chce nabízet firmám ve stavebnictví, důlním průmyslu, lesnictví, při těžbě ropy a plynu, ale i v jiných průmyslových odvětvích.

Tatra předpokládá, že s tímto vozem vstoupí do nových teritorií a získá nové zákazníky. Využít k tomu chce i dealerskou síť společností DAF.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru