Německý energetický koncern E.ON má v plánu hlubokou restrukturalizaci domácích operací včetně rušení řady pracovních míst.

Agentuře Reuters to v pátek sdělil odborový předák Hans Prüfer s odvoláním na zdroje z vedení firmy. Důvodem razantních změn je politické rozhodnutí ukončit provoz jaderných elektráren v zemi.

"Ničí se tady tradice, pro lidi je to katastrofa," řekl Prüfer s tím, že závodní rada poslala v této věci dopis předsedovi dozorčí rady Werneru Wenningovi. Podle předáka se reorganizace bude týkat plynárenské divize E.ON Ruhrgas, elektrárenské skupiny E.ON Kraftwerke i distribuční součásti E.ON Energie. Mluvčí E.ON zprávu komentovat odmítl.

Týdeník Der Spiegel minulý týden uvedl, že koncern má v plánu uzavřít v Německu ústředí tří divizí, což by vedlo k rušení stovek pracovních míst. Snahou je snížit náklady a vyrovnat se s dopady odchodu Německa od jádra, uvedl časopis. Dodal, že plán bude projednávat dozorčí rada, která podle zdrojů zasedá v prvních dvou dnech příštího týdne.

"V důsledku podstatně změněné podnikatelské situace E.ON nyní prověřuje možné úpravy své strategie," uvedla společnost v reakci na článek Spiegelu. Dodala, že žádné rozhodnutí ještě nepadlo.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru