Je to souboj, který výrazně určuje podobu českého dostihového sportu, ale odehrává se hlavně mimo závodiště. Tomáš Janda a Christian Richner jsou jediní lidé v republice, kteří se profesionálně věnují obchodu s dostihovými koňmi a pomáhají špičkovým stájím s hledáním budoucích šampionů. Teď pro ně začíná klíčová fáze roku, domácí stáje se v létě a na podzim pomalu začnou poohlížet po nástupcích svých současných hvězd.

V aktuální sezoně mají za sebou oba po jednom velkém úspěchu. Naturalizovaný Švýcar Richner organizačně zaštítil akvizici letošního vítěze slovenského derby Rocky of Gracie pro stáj BORS Břeclav, devětadvacetiletý Janda zase vybíral českého derby-vítěze Roches Crosse v zastoupení stáje Jasna.

Už nyní proto vědí, že v příštích týdnech a měsících několikrát uslyší klasickou objednávku: Kupte mi koně, který příští rok vyhraje České derby a bude moci běhat v zahraničí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.