V létě minulého roku čínští dělníci pracovali dnem a nocí, aby včas stihli rozšířit náměstí a bulvár před parlamentem v hlavním městě Konga Kinshase. I díky čínské pomoci tady vedle zbrusu nových zurčících fontán velkolepě oslavili padesáté výročí nezávislosti Konga na Belgii.

V Kinshase dokončuje čínská státní firma Sinohydro stavbu nemocnice.  Bude mít kapacitu 450 lůžek a přijde na 100 milionů dolarů. To je relativně malá částka z celkových 6 miliard dolarů, které se Peking zavázal investovat do infrastruktury země výměnou za práva těžit zde nerostné suroviny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Čína v Africe minulý rok investovala přes 10 miliard dolarů. Staví tu silnice, letiště i vládní budovy. "Čína se v Africe chová jak Evropané před sto lety," tvrdí politolog Michael Romancov. V Africe se usídlují také čínští farmáři.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.