V blízkosti šumavského Ptačího potoka, kde v posledních dnech ochránci přírody blokovali kácení kůrovcem napadených stromů, se situace uklidňuje. Podle policie zůstal v oblasti těžby poslední aktivista a Hnutí DUHA zároveň oznámilo, že bude respektovat rozhodnutí soudu.

"Momentálně bylo z místa odvezeno jedenáct aktivistů, kteří blokovali těžbu. Aktivisté se pohybovali za páskou, kterou byla těžba vyhrazena," řekla policejní mluvčí Dana Landmanová s tím, že šest mužů a pět žen policisté odvezli na obvodní ředitelství v Kladrubech, kde budou vyslýcháni.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.