Vítězem 15. etapy Tour de France se stal Mark Cavendish. Pro britského cyklistu to byl už čtvrtý triumf v letošním závodě. Žlutý trikot udržel domácí Thomas Voeckler, český jezdec Roman Kreuziger dojel na 159. místě.

Po třech dnech v Pyrenejích čekala na peloton rovinatá 192,8 km dlouhá etapa s jediným stoupáním. Opět se tak dostali ke slovu spurtéři a Cavendish si dojel pro celkově 19. triumf na Tour.

Ve finiši v Montpellieru porazil Američana Tylera Farrara a Alessandra Petacchiho z Itálie. Britský cyklista si tak upevnil zelený trikot pro lídra bodovací soutěže.

Kreuziger, který by se během blížících se alpských etap chtěl pokusit zaútočit na vítězství, dojel do cíle s pětiminutovou ztrátou na Cavendishe. V průběžné klasifikaci je český jezdec stáje Astana na 111. místě, hodinu a 45 minut za Voecklerem.

V pondělí mají cyklisté poslední volný den.

Tour de France, cyklistický závod - 15. etapa Limoux - Montpellier (192,5 km):

1. Cavendish (Brit.) 4:20:24, 2. Farrar (USA), 3. Petacchi, 4. Oss (oba It.), 5. Rojas (Šp.), 6. Swift (Brit.), 7. Ciolek (Něm.), 8. Gallopin (Fr.), 9. Ventoso (Šp.), 10. Hinault (Fr.) všichni stejný čas, ...159. Kreuziger (ČR) -5:00.

Průběžné pořadí: 1. Voeckler (Fr.) 65:24:34, 2. F. Schleck (Luc.) -1:49, 3. Evans (Austr.) -2:06, 4. A. Schleck (Luc.) -2:15, 5. Basso (It.) -3:16, 6. S. Sánchez -3:44, 7. Contador (oba Šp.) -4:00, 8. Cunego (It.) -4:01, 9. Danielson (USA) -5:46, 10. De Weert (Belg.) -6:18, ...111. Kreuziger -1:44:37.