Ve hře EuroMillions v úterý večer padl rekordní jackpot ve výši 185 milionů eur (téměř 4,5 miliardy korun). Informovala o tom v noci na středu agentura AFP. Výhra odpovídající 5,5 tunám zlata nebo třem letadlům Airbus A320 je zároveň nejvyšší částka, kterou lze v této loterii vyhrát.

Získal ji sázkař z Velké Británie, který jako jediný uhádl vítězných sedm čísel. Rozprášil tak dosavadní rekord loterie - 129,818.431 eur (nyní asi 3,1 miliardy korun). Loni 8. října je vyhrál jistý sázkař, jenž vsadil rovněž na území Velké Británie.

Loterie EuroMillions vznikla v roce 2004 a kromě Británie, Francie a Španělska se hraje také v Irsku, Portugalsku, Rakousku, Švýcarsku, Belgii a Lucembursku.

Tři z deseti výherců největších jackpotů této sázkové hry byli britští sázkaři.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru