Avia se na počátku devadesátých let pokusila rozšířit svou nabídku o terénní vůz. Vojáci se rozhlíželi po náhradě zastaralých UAZ, po sametové revoluci po lesních cestách jezdily jen rumunská Ara a sovětské Nivy, před automobilkou se tak rýsoval zajímavý trh.

Avia, která už od konce 60. let spolupracovala s francouzským Saviemem při výrobě náklaďáků, se opět obrátila do Francie. Od automobilky Auverland - specialisty na vojenské stroje - koupila licenci na model A3. V Česku vůz s hranatou karoserií pojmenovali A 11 Trend.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • České firmy měly s aviemi velké plány. Investovaly do nich nemalé peníze. Přesto kýžené zisky nikdy nepřinesly. Hospodářské noviny a server IHNED.cz připravily letní seriál Neúspěšné projekty. První díl je věnován polozapomenutému terénnímu vozu z letňanské Avie.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.