Praha - Sázková kancelář Tipsport dnes spustí číselnou loterii Tipšestka, která bude konkurovat Sportce loterijní společnosti Sazka. Původní název loterie Tipsportca musel Tipsport koncem minulého týdne stáhnout, protože Sazka uspěla u soudu se stížností na porušování práv k ochranným známkám.

Plzeň - U hejtmana Plzeňského kraje se odpoledne uskuteční jednání o možném uzavření silničního obchvatu Třemošné u Plzně. Uzavření žádá kvůli hluku občanské sdružení Orlík, jemuž prý soud vyhověl a nařídil, aby byla dva týdny stará silnice ze miliardu dočasně uzavřena. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jako správce komunikace ale zatím usnesení soudu neobdrželo.


Hulín (Kroměřížsko) - Ředitelství silnic a dálnic ČR dnes otevře sedmikilometrový úsek dálnice D1 mezi Hulínem a Říkovicemi na hranici Zlínského a Olomouckého kraje. Začne tak fungovat takzvaná Moravská křižovatka tvořící dopravní uzel rychlostních silnic R49 a R55 s dálnicí D1, která spojuje hlavní průmyslové oblasti mezi Prahou, Brnem a Ostravou.


Brusel - Ministři financí eurozóny dnes budou hledat způsob, jak snížit řecký státní dluh, který dosahuje závratných 350 miliard eur (zhruba 8,5 bilionu Kč). Zatímco poslední dva týdny se jednání o bankrotující zemi věnovala zejména případnému zapojení soukromých investorů do nového záchranného programu, nyní politici hledají způsob, jak snížit celkové zadlužení.


Singapur - Švýcarská potravinářská společnost Nestlé se dohodla na převzetí 60procentního podílu v čínském výrobci sladkostí Hsu Fu Chi International za 1,7 miliardy dolarů (29 miliard Kč). Oznámila to dnes čínská firma. Upozornila však, že transakce ještě musí získat souhlas čínských úřadů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru