Vizovická likérka Rudolf Jelínek, největší tuzemský výrobce ovocných destilátů, plánuje zásadní rekonstrukci stáčírny. Modernizace prostor začne v listopadu a v příštím roce ve stáčírně zastaví na několik měsíců výrobu.

Podnik si tak musí předem vyrobit do deseti milionů lahví. Náklady na modernizaci budovy činí několik desítek milionů korun, řekl v pátek novinářům generální ředitel podniku Pavel Dvořáček.

Podle Dvořáčka v předchozích letech v tomto období podnik fungoval v "letním provozu", kdy si řada zaměstnanců vybírala dovolenou, připravoval se výkup ovoce.

Kvůli plánované rekonstrukci stáčírny se počet zaměstnanců ale musel zvýšit. "Začali jsme vyrábět ve dvousměnném provozu, od září začneme vyrábět v třísměnném provozu. Na stáčírně je nyní třikrát více zaměstnanců," uvedl generální ředitel.

Dodal, že podnik si musel najmout také další skladovací prostory.

Likérka plánuje i centrum pro návštěvníky

,,Rekonstrukcí celé budovy potvrdíme standard, který jako jedna z mála firem v ČR máme. Jde o International Food Standard (IFS), abychom mohli bez problémů dodávat k jakýmkoliv odběratelům v celém světě," doplnil Dvořáček. Kromě toho v budově vznikne i centrum pro návštěvníky. Budou v něm vystaveny za 13 let nashromážděné láhve s destiláty staré sto i 120 let.

Vizovická likérka je největším tuzemským výrobce ovocných destilátů. V České republice zaměstnává přibližně 100 lidí, celkově v průměru kolem 170, protože další zaměstnance má například v Bulharsku, Rumunsku, na Slovensku a v Chile.

Likérce vloni meziročně klesly výnosy o 14 procent na 362 milionů Kč. Zisk před zdaněním byl ve srovnání s rokem 2009 o 33 procent nižší, když činil 21,5 milionu Kč.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru