Cestovní kancelář I.Parkam Holidays, která se specializuje na Řecko a Bulharsko, je v úpadku a její klienti dnes na dovolenou neodletí. CK o tom dnes informovala na svých webových stránkách.

,,Společnost I. PARKAM HOLIDAYS se i přes velkou snahu po 12-ti letech své činnosti ocitla v úpadku. Dne 1.7.2011 bude podán insolveční návrh na Městském soudu v Praze. Cestovní kancelář  I.PARKAM HOLIDAYS je pro případ úpadku pojištěna u GENERALI pojišťovny," píše se na webu kanceláře.

Mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura novinářům řekl, že v zahraničí jsou nyní asi tři stovky klientů CK.

,,CK Parkam Holiday má nyní 300 českých turistů v Bulharsku a 25 v Řecku, celkem se tedy jedná o 325 českých turistů. V žádné další zemi klienti této CK dle aktuálních informací nejsou," upřesnil po obědě Okamura.

Je to třetí případ ukončení činnosti tuzemské CK v letošním roce.

Podle Okamury CK I.Parkam Holidays patřila k menším CK, ročně odbavila přibližně 3000 českých turistů. Klienti, kteří jsou nyní s CK v zahraničí, by měli po vyhlášení úpadku ihned kontaktovat asistenční službu pojišťovny. Tento kontakt je součástí cestovní smlouvy, dodal.

Mluvčí upřesnil, že pojišťovna má ze zákona povinnost kontinuálně se o klienty postarat a zajistit jejich návrat z dovolené. Pojišťovna nemá povinnost dokončit na své náklady pobyt. "Pakliže pobyt nebude dokončen, klienti mají právo uplatnit nárok na úhradu nezrealizované části dovolené také na pojišťovně," uvedl Okamura.

Klienti, kteří mají zakoupené zájezdy a ještě neodletěli, by měli kontaktovat pojišťovnu. Ta jim v zákonné lhůtě šesti měsíců musí vyplatit peníze za zaplacené zájezdy.

V České republice je nyní na trhu 1420 cestovních kanceláří, které loni prodaly 2,225 milionu zájezdů, uvedl Okamura.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru