Společnost ČEZ uzavřela čtyři bilaterální úvěrové smlouvy s Barclays Bank, Českou spořitelnou, ČSOB a Komerční bankou v celkovém objemu 255 milionů eur (6,2 miliardy korun).

Firma o tom ve čtvrtek informovala na svých internetových stránkách.

 

 

Společnost hodlá půjčené peníze použít na všeobecné potřeby Skupiny ČEZ, uvedla bez dalších podrobností firma. Splatnost úvěrů je tři roky.

V rámci programu Nová vize se chce ČEZ do roku 2015 finančně stabilizovat. Plánované investice na příštích pět let ČEZ snížil o čtvrtinu na asi 300 miliard Kč. V posledních šesti letech ČEZ investoval zhruba 290 miliard korun, z toho 70 miliard v zahraničí.

ČEZ je největší česká energetická firma, jejím majoritním akcionářem je stát, který drží přes ministerstvo financí 66 procent akcií. Za rok 2010 zaznamenal meziroční pokles zisku o devět procent na 47,2 miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru