Když před lety zahynul zakladatel a šéf IT společnosti Cleverlance Jakub Dosoudil pod vlnou tsunami v Thajsku, firma prošla těžkou zkouškou. O tom, s čím bylo nutné se vypořádat, vypráví tehdejší obchodní ředitel a současný šéf Cleverlance Jiří Bíba.

HN: Co se ve firmě dělo krátce po úmrtí Jakuba Dosoudila?
Snažili jsme se Jakuba najít živého či mrtvého. Zároveň jsme rozdělili jeho pracovní aktivity mezi mě a spoluzakladatele firmy Dobromila Podpěru. Společnost byla v té době docela malá, takže jsme věděli o všem, čím se Jakub zabýval. Protože Jakub měl jako jediný přístup k některým bankovním účtům, museli jsme vyřídit plné moci, aby tok peněz mohl plynout dál.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Smrt podnikatele může přinést krach i zatím skvěle fungujícího podniku. Žádné krizové plány jsme neměli, říká současný šéf společnosti Cleverlance Jiří Bíba, která funguje dál i po smrti svého zakladatele.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.