Elektronický obchod zaznamenává každým rokem vysoký nárůst. Stejně jako v Paříži se nakupuje na Champs-Élysées, v New Yorku na Páté Avenue, v Praze v Pařížské ulici, tak na internetu představují tato známá místa doménové adresy. Nejdražší takové adresy mají v současnosti hodnotu v řádu milionů dolarů. Je proto logické, že se o ně vedou často spory. České doménové adresy mají ve srovnání se zahraničními pro řešení sporů svá specifická pravidla.

Problém nastává zejména za situace, kdy si dvě osoby zaregistrují doménu zcela totožnou a jedinou odlišností je koncovka (např. www.economia.com a www.economia.cz), nebo dojde jen k nahrazení určitého písmena v doméně (například www.economia.cz a www.economie.cz) nebo se jedná o čistý parazitismus v podobě účelové registrace známého doménového jména a následném vyjednávání o odprodeji (například.www.microsoft.cz, www.apple.cz).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pokud někdo účelově předběhl se zaregistrováním domény velkou firmu a nyní žádá za odprodej peníze, může o doménu naopak rychle přijít. Spor v rozhodčím řízení netrvá déle než tři měsíce.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.