Předseda představenstva Sazky a její bývalý generální ředitel Aleš Hušák dnes dostal výpověď z pracovního poměru v loterijní společnosti. Uvedla to mluvčí insolvenčního správce Josefa Cupky Lenka Tichá.

Hušák byl podle ní v sídle společnosti, ale výpověď do vlastních rukou nepřevzal. Podle Hušáka je ale tato zpráva nepravdivá. ,,Dosud nedošlo k odvolání JUDr. Aleše Hušáka z funkce generálního ředitele a tak není možné ani následně dávat výpověď z pracovního poměru, jak bylo dnes nepravdivě ve sdělovacích prostředcích uvedeno," napsal jeho mluvčí Jan Tuna.

Cupka ale považuje výpověď za platnou, dodala. Sazka je od předminulého pondělí v konkurzu, proti němuž se ale odvolal.

 

Cupka odvolal Hušáka z funkce generálního ředitele minulý týden. Výkonný šéf týmu insolvenčního správce Marek Biely současně omezil Hušákovi vstup do budovy Sazky. Zůstal mu jen omezený přístup do přísně vymezených prostor sídla společnosti.

 

 

Cupka Hušákovi také omezil většinu nadstandardních požitků, které vyplývají z jeho manažerské a pracovní smlouvy. Hušák prý také nedostane žádné odstupné.

Investiční skupina Penta a skupina E-Invest podaly odvolání proti konkurzu v pondělí prostřednictvím společnosti Gladiolus. Firmy i Hušák jsou přesvědčeny, že konkurz byl prohlášen v rozporu s insolvenčním zákonem a věří, že Vrchní soud odvolání vyhoví.

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením výstavby pražské haly O2 arena. Jejími akcionáři jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru