Investiční a finanční skupina Natland Group ve čtvrtek oznámila, že vydává první dvě emise svých dluhopisů v celkovém objemu 20 milionů eur (cca 490 milionů Kč). V nejbližších měsících má v plánu vydat další dvě emise ve stejném objemu. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

O den dříve uvedla, že urovnala majetkové spory kolem fotbalového klubu Slavia Praha. Noví majitelé klubu se dohodli s jejím bývalým vlastníkem a uhradili mu všechny pohledávky. Sedmdesát procent nyní drží ve Slavii společnost Natland a třicet procent Aleš Řebíček.

"Prostředky získané emisí budou použity na financování dalších akvizic v regionu střední Evropy, které skupina plánuje realizovat v nejbližší době," uvedl Pavel Pražák, General Legal Counsel Natland Group.

Podle něho budou prostředky využity zejména na real estate projekty a akvizice v oblasti výroby, služeb a energetiky.

Investiční a finanční skupina Natland Group se od roku 2001 zabývá poskytováním finančních služeb a investicemi v oblasti private equity a real estate. Prostředky investuje zejména na trzích střední a východní Evropy do projektů se silným růstovým potenciálem.

Mezi její majetkové účasti patří například skupina Prominecon Group, energetická společnost Energy 21 nebo fotbalový klub Slavia Praha.

Lepší nová Slavia?

Společnost Viscontia ze skupiny Natland Group ve středu oznámila, že uhradila závazky Slavie vůči Enicu a odkoupila všechny jeho akcie. Cenu transakce žádná ze stran nechce komentovat.

Vlastnická struktura klubu je podle Natlandu konečně transparentní.

"Přerod klubu v novou Slavii sice ještě není u konce, čekají nás jednání s dalšími věřiteli, dokončení restrukturalizace a další změny," konstatoval Josef Vojta, investiční ředitel Natland Group.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru