Proletět se úplně průhledným letadlem a vidět celou cestu nad mraky se za čtyřicet let stane skutečností. Aspoň takovou vizi představil v pondělí v Londýně výrobce letadel Airbus.

Zvědaví pasažéři už nebudou vyhlížet pouze z úzkých postranních okének, nýbrž uvidí z letadla ven na všechny strany díky "inteligentní kabině". Takový způsob dopravy se podle Airbusu stane běžným v roce 2050, napsal server Mail Online.

Kabina letadla změní svoji podobu podle světelných podmínek. Holografické displeje a samotná zábava na palubě budou poháněny teplem těl cestujících.

Membránové stěny kabiny budou kontrolovat teplotu vzduchu uvnitř a umožní, aby kabina letadla zůstala otevřena pohledům cestujících.

Návrh počítá s relaxační zónou, kde cestující budou moci relaxovat, podstoupit aromaterapii, akupresuru či budou moci dýchat vzduch obohacený o vitaminy a antioxidanty. Let 3  Foto: Airbus S.A.S

Relaxační zóna bude umístěna v přední části letadla, v zádi kabiny bude prostor pro vyřizování pracovních záležitostí a plně vybavený bar.

 

Airbus předpokládá, že v polovině století by si i cestující mohli v letadle zahrát virtuálně golf nebo se účastnit interaktivních konferencí. Kabina budoucnosti se bude identifikovat a "reagovat na potřeby cestujících", napsal server. Let 5

Ne každý je však tímto nápadem nadšen. Nespokojeni jsou zejména ti, kteří již nyní mají obavy z létání a výhled do oblak jejich strach jen umocní.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru