Českobudějovická strojírenská firma Robert Bosch přijme příští rok 700 nových zaměstnanců. Mladé frontě Dnes to řekl obchodní ředitel společnosti Milan Šlachta.

Firma v roce 2012 dokončí výstavbu nové multifunkční haly, počítá rovněž s významným rozšířením vývojového centra. Podle Šlachty ve firmě nyní pracuje více než 2300 zaměstnanců, což je nejvíce v historii. "Příští rok bychom ale měli atakovat hranici 3000 zaměstnanců. To představuje nárůst o přibližně 700 lidí.

Částečně musíme pokrýt rozšíření kapacity stávající výroby, ale i nové generace výrobků," řekl listu Šlachta. Dodal, že společnost chce přijmout také vývojáře, do konce roku by v podniku mělo pracovat 360 vývojářů.

Robert Bosch v Českých Budějovicích vyrábí a vyvíjí komponenty pro benzinové a dieselové systémy do automobilů. Specializuje se na výrobu a montáž plastových komponentů. Mateřská firma Robert Bosch sídlí v německém Stuttgartu.

Robert Bosch, největší strojírenská firma v Jihočeském kraji, byla založena v roce 1992. Její obrat loni činil 8,4 miliardy korun a oproti roku 2009 vzrostl o 7,7 procenta.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru