Letecké snímky pořízené serverem IHNED.cz detailně ukazují komplex solárních elektráren v okolí Ralska a Mimoně. Firma Amun.Re, v překladu Bůh slunce, na něm při obchodu s ČEZ vydělala přes miliardu korun. A právě tento byznys vyšetřují státní orgány.

Platby za elektrárnu a následné peněžní toky zaujaly úředníky z Finančně analytického útvaru ministerstva financí, který zodpovídá za boj proti praní peněz.

Na snímcích je elektrárenský komplex v okolí Ralska a Mimoně, největší solární projekt v Česku, který loni koupil ČEZ za pět miliard korun od společnosti Amun.Re. Elektrárny jsou rozděleny do několika fotovoltaických polí, která dohromady zabírají plochu šedesáti fotbalových hřišť.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Elektrárenský komplex v okolí Ralska a Mimoně je největší solární projekt v Česku. Loni ho koupil ČEZ za pět miliard korun od společnosti Amun.Re. Elektrárny jsou rozděleny do několika fotovoltaických polí, která dohromady zabírají plochu šedesáti fotbalových hřišť.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru