V dostihovém sportu neexistují žádná kdyby. Den před britským derby se ale jedno nabízí a je příliš lákavé na to, aby se nad ním jen tak mávlo rukou. Horkým favoritem nejslavnějšího dostihu světa na závodišti Epsom Downs je hnědák Carlton House v majetku Alžběty II.

Tříletý hřebec může královně splnit jeden z velkých snů. Dostihoví koně ji zajímali od dětství a jako majitelka se kolem nich pohybuje už šedesát let.

Derby v uplynulém půlstoletí vynechala jako divák jen pětkrát nebo šestkrát a zároveň poslala na start devět koní ve svých barvách. Nejlepší z nich - Aureole v roce 1953 - stačil na druhé místo.

Poslední vítězství koně v barvách vládnoucího panovníka se zrodilo v roce 1909, když hřebec Minoru donesl do cíle barvy krále Edwarda VII.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.