Připomínal spíše tanečníka než dostihového koně. Kdykoli v překážkovém dostihu startoval tmavý hnědák Royal Mougins, soupeři předem pokukovali po druhém místě. Valach ze stáje Dr. Charvát pět let vyhrával jeden dostih za druhým.

Byl to vlastně paradox: v zemi, která každý říjen se zatajeným dechem sleduje Velkou pardubickou, byl všeobecně považován za nejlepšího překážkáře kůň, který startoval v lehčích a rychlejších dostizích přes proutěné překážky a klasických steeplechase do pěti kilometrů.

Royal Mougins nebyl "dostihovým Šebrlem", svým projevem a zaměřením daleko spíše připomínal sprintera Usaina Bolta. Byl jednoznačným králem své disciplíny, v níž vyhrával s lehkostí šampiona, často o mnoho délek a s vypuštěným závěrem.

Celkem zvítězil v 21 dostizích a na dotacích vyběhal bezmála 12 milionů korun. To jej v historické tabulce českých koní podle zisku posunulo na třetí místo za Masiniho a Decent Fellowa, zato před Registanu, Kolorada, Darsalama či Sixteen.

Italské úspěchy

Pro koně těchto kvalit byla domácí scénou především Itálie s velkoryse dotovanými mezinárodními dostihy. Čtyřikrát se dokázal Royal Mougins prosadit v dostizích nejvyšší kategorie Gd1, ovládl mimo jiné největší italský dostih přes proutěné překážky Corsa Siepi di Merano.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.