Mezinárodní ratingová agentura Moody's snížila Řecku hodnocení závazků o tři stupně kvůli rostoucímu riziku, že se vládě země nepodaří stabilizovat dluhy bez jejich restrukturalizace. Rating Řecka od Moody's klesl do extrémně spekulačního pásma, napsala dnes agentura Reuters.

Závazky Řecka mají nyní od Moody's známku Caa1, tedy sedm stupňů v pásmu spekulačních investic. Dosud měla země rating B1. Výhled nového ratingu je navíc negativní. Znamená to, že další snížení může přijít v krátkém až střednědobém výhledu.

Řecko zůstalo odříznuto od mezinárodního trhu s obligacemi kvůli vysokým úrokovým sazbám svých dluhopisů. Vláda země nyní dokončuje jednání s experty EU, Mezinárodního měnového fondu a Evropské centrální banky, aby získala nezbytnou pátou tranši 12 miliard eur ze zahraniční pomoci.

Výsledek by podle zdrojů mohl být znám ještě tento týden. Předpokládá se, že mise expertů z věřitelských institucí oznámí, že země potřebuje další drastické škrty výdajů, aby získala nové záchranné úvěry.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru