Vážné problémy Sazky, na kterou byl v pátek vyhlášen konkurz, otevírají konkurenci šanci na trhu číselných loterií. Novou loterii chce v létě spustit hned několik společností, mezi nimi i firma Tipsport, která si již podala žádost o licenci na číselnou loterii s názvem Tipsportka. Řekl to HN šéf a zakladatel Tipsportu  Vratislav Randa.

„Dění kolem Sazky zásadně mění celý hazardní trh. Tuhle šanci nemůžeme nechat ležet, zkusíme ji využít,“ vysvětluje šéf dvojky domácího trhu. „Ať už to se Sazkou dopadne jakkoliv, náš trh se začíná přerozdělovat. Už nikdy nebude jako dřív,“ říká šéf Tipsportu.

Pro spuštění klasické číselné hry Tipsportka je jen třeba vytvořit software a hru začít nabízet na pobočkách Tipsport. Právě síť zhruba tisíce poboček je podle Randy hlavní hodnotou, kterou za dvacet let trvání Tipsportu vybudovali.

"Ale pořád platí, že naším hlavním byznysem budou dál kurzové sázky," dodává.

Číselné loterie chtějí co nejdříve, většinou již v letos v létě, spustit také Fortuna, Synot Tip a Chance (podrobnosti v záložkách pod článkem).

V minulosti pokusy o rozjezd nových loterií ztroskotaly obvykle na neschopnosti dostat loterijní tahy do televizního vysílání v atraktivních časech. Podle Randy ale není televizní losování nezbytné, i když o něm přemýšlí. Zatím Tipsport počítá hlavně s losováním v přímém přenosu na internetu.

Obsáhlý rozhovor s ředitelem Tipsportu najdete v úterních HN.

Čtěte více v Hospodářských novinách

 

Kdo míří do číselných loterií?

FortunaSynot TipChanceTipsport
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru