Schůzi věřitelů loterijní společnosti Sazka, která se koná v Národním domě na pražských Vinohradech, od začátku provázejí spory mezi věřiteli navzájem i mezi některými věřiteli a Sazkou. Schůze má rozhodnout o tom, zda Sazka projde reorganizací nebo na ni bude uvalen konkurz. Při rozhodování bude mít největší slovo věřitel s největším procentem pohledávek.

Jednání se účastní zhruba 40 věřitelů i generální ředitel Sazky Aleš Hušák. Ten v průběhu jednání Hušák zpochybnil nezávislost soudce Jaromíra Harmacha kvůli přístupu k pohledávce Bestsportu, činnosti soudu kolem odvolání insolvenčního správce a požadavku soudu o doložení pravosti podpisů Hušáka na některých dokumentech.

"Ukazuje se, že je vážný důvod pochybovat o podjatosti vůči významnému věřiteli, společnosti Bestsport," uvedl právní zástupce Sazky. Námitka podjatosti se podle soudce ale nevztahuje na úkony, které nesnesou odkladu, včetně konání schůze věřitelů s lhůtou stanovenou zákonem.

K průběhu soud i dalšímu možnému vývoji novinářům řekl, že "Sazku ubráníme, protože věřím ve spravedlnost českých soudů, a tady je to prostě do očí bijící. Ztratit šest miliard, nepřiznávat práva hlasování, která by byla poměrně významná je něco neuvěřitelného...," řekl Hušák při přechodu do sídla soudu, podlě nějž "bitva teprve začíná".

Poslechněte si, co vše řekl Aleš Hušák

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru