Hledání nového šéfa České pošty skončilo. Ministr vnitra Jan Kubice dnes v podvečer jmenoval řádným generálním ředitelem České pošty jejího prozatímního šéfa Petra Zatloukala.

Čtyřicetiletý Zatloukal byl dočasným vedením podniku pověřen od letošního března. V únoru totiž dnes už bývalý ministr vnitra Radek John odvolal jeho předchůdkyni Marcelu Hrdou.

Původně se měl novým ředitelem České pošty stát šéf dozorčí rady podniku - Jiří Maceška. Do této funkce ho prosazoval ministr financí Miroslav Kalousek z TOP 09.

Politici původně slibovali, že nového šéfa České pošty vyberou v horizontu několika dnů, maximálně týdnů. Pak ovšem do hry vstoupily zájmy koaličních stran a výběrové řízení šlo stranou.

Zatloukal má ve státním podniku, kam nastoupil s počátkem roku 2008, na starosti poštovní provoz a logistiku. Předtím působil v dozorčí radě společnosti Telefónica, kde zatupoval stát. Kariéru zahájil na ministerstvu vnitra jako odborník na informační technologie.

 

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru