Portugalec Cristiano Ronaldo překonal rekord španělské fotbalové ligy v počtu vstřelených gólů za sezonu. Svým 39. a 40. zásahem dnes pomohl Realu Madrid k výhře 8:1 v posledním kole proti Almeríi. O dvě branky vylepšil dosavadní rekord, který drželi Telmo Zarra a Hugo Sánchez ze sezon 1950/51 a 1989/90.

Ronaldo svým rekordem zastínil i spoluhráče Adebayora, který poprvé od lednového příchodu zaznamenal hattrick. Další dva góly vstřelil Benzema a střelecký účet uzavřel hráč rezervního týmu Joselu, který se prosadil hned při premiérovém startu za áčko.

Hvězdný Portugalec zaznamenal také 53. soutěžní gól v ročníku a vylepšil vlastní rekord Realu.

"Bílému baletu" se vydařila na výbornou nejen rozlučka s domácím publikem a se sezonou, ale také s brankáře Jerzym Dudkem, který dnes nastoupil v jeho dresu naposledy. V létě z klubu odejde.

Barcelona s týmem náhradníků porazila Málagu

Fotbalisté Barcelony zakončili úspěšné tažení španělskou ligou výhrou v Málaze 3:1. S mistrovským titulem dávno v kapse a s myšlenkami na nadcházející finále Ligy mistrů proti Manchesteru United v Londýně nechal trenér Josep Guardiola doma osm hvězd ze svého týmu včetně Messiho.

V prvním poločase se zdálo, že by se mu lehkovážný přístup mohl vymstít, protože domácí se ujali vedení gólem Fernándeze. Těsně před přestávkou však Bojan Krkic z penalty vyrovnal a Nizozemec Affelay s Bartrou z rezervního týmu zajistili katalánskému velkoklubu 30. ligovou výhru v sezoně.

Španělská fotbalová liga - 38. kolo:

Málaga - FC Barcelona 1:3 (31. Fernandéz - 43. Krkic z pen., 75. Afellay, 84. Bartra), Alicante - Gijón 0:0, Real Madrid - Almería 8:1 (31., 52. 73. Adebayor, 4. a 77. Ronaldo, 48. a 63. Benzema, 87. Joselu - 33. Uche)