Největší změna podmínek pro podnikání za posledních 20 let. Takové jsou podle právníků i politiků dopady zákona o obchodních korporacích, který schválila vláda Petra Nečase. Zákon umožní například snadnější zakládání firem - na založení s. r. o. bude stačit jediná koruna. Nebo vydávat kmenové listy právě i ve společnostech s ručením omezeným. Zvýší se ochrana minoritních akcionářů. Ubude notářských zápisů, posudků či formálních souhlasů.

Jenže zákon nesklidil úspěch zdaleka u všech. Úprava má řadu odpůrců. Ti jí vyčítají zejména přemíru novosti. "V návrhu je plno legislativních zmetků a nejasností, především se ale zboří právní vědomí podnikatelů. Potrvá léta, než se obnoví," tvrdí Petr Čech, právník kanceláře Glatzová & Co.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru