Starostka Prahy 6 Marie Kousalíková (ODS) řeší problém, který zdědila po svém předchůdci Tomáši Chalupovi. U společnosti Key Investments má minimálně 230 milionů korun a neví, jak je dostane zpět.

HN: Jste připraveni na to, že o těch 300 milionů, což je deklarovaná tržní hodnota vašeho portfolia u Key Investments, Praha 6 přijde?
Když mluvíme o nominálu, tak je to 190 milionů korun.

HN: Kdo nese za případnou škodu politickou odpovědnost?
Nám zatím žádná škoda nevznikla. Máme dluhopisy, jejichž hodnotu neznáme, ale ty jsou splatné až v roce 2013.

HN: Nevidíte žádné viníky?
Zamýšlíme se třeba i nad tím, jestli nedošlo k porušení povinností regulátora kapitálového trhu. Jak správně říká pan Brzkovský, ČNB dává pokutu kdekomu, a to je pravda. To je snad jediná pravda, kterou řekl. Třeba je v tomto případě problém, že regulátora nedělala.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru