Kupónová privatizace – pro dnešní teenagery už je to pojem z historie, o kterém si toho na facebooku mnoho nepřečtou. I dnes po dvou dekádách ale tehdejší přechod od státní ekonomiky k soukromému vlastnictví dělí politiky, politology a ekonomy na dva různé tábory.

Klaus se chopil otěží šéfování federálnímu ministerstvu financí už v prosinci 1989. Ve funkci vydržel až do červnových voleb v roce 1992, i když tehdejší muž číslo jedna československé politiky Václav Havel se netajil tím, že by si dokázal představit i jiné lodivody české ekonomiky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Kupónová privatizace byla společně s rozdělením Československa nejdůležitějším počinem Václava Klause v české politice první poloviny devadesátých let. I nyní je předmětem diskusí, zda byla tou nejvhodnější variantou přechodu na český kapitalismus.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.