Martin Dvořák, generální ředitel pražského Dopravního podniku, stále posiluje svoji pozici. V pátek byl jmenován i do čela představenstva této klíčové komunální firmy. Týdeníku Ekonom to potvrdil sám Dvořák.

Od minulého pátku figure přitom už také jako předseda představenstva Hospodářské komory hlavního města Prahy. »Je to ocenění i příležitost, jak mít vliv na pražský byznys,« potvrdil Dvořák.

V hlavním městě se ročně protočí jen ve veřejných zakázkách miliardy korun. Některé projekty jsou přitom kontroverzní, jako tunel Blanka nebo Opencard.

Čtyřicetiletý Dvořák sám nyní zažívá velký comeback. Ještě před loňskými volbami připouštěl, že nemusí vydržet ani na svém postu v Dopravním podniku. Měl neshody s tehdejším primátorem Pavlem Bémem z ODS.

Martin Mařík, týdeník Ekonom

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru