Úterní zpráva o tom, že Microsoft kupuje Skype, se setkala s nevěřícím kroucením hlavou napříč internetem. Investoři Skypu přemýšleli o primární emisi akcií na burze, která jim měla vynést miliardu dolarů. Analytici udávali ještě v pondělí, když probíhaly naplno zvěsti o tom, že se o Skype perou Facebook s Googlem, jako odhadní cenu tři až čtyři miliardy dolarů. Microsoft toto číslo zdvojnásobil.

Když Steve Ballmer zamává šekem s takto vysokou desetimístnou částkou nad hlavou, musel už Skype hodně chtít. Otázka je, k čemu Microsoftu Skype bude.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Osm a půl miliardy je gigantická částka a Skype je největší akvizicí v historii Microsofu. Redaktor HN Ondřej Malý se zamýšlí, k čemu je gigantovi z Redmondu firma na internetové telefonování, když má Windows Messenger.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.