Tržby prodejců počítačových her v Česku a na Slovensku loni vzrostly o 17 procent na rekordních 2,19 miliardy korun. Nejprodávanějším herním titulem byla Mafia II. Uvedla to dnes Asociace herního průmyslu.

Nově publikované obraty herního průmyslu v ČR a SR opět prokazují, že toto perspektivní odvětví zábavního průmyslu zaujímá v našich končinách stále výraznější pozici. Téměř sedmnáctiprocentní růst v roce 2010 na celkovou částku 2,189 miliardy korun zařadil herní průmysl po bok filmové branže," uvedl prezident asociace Michal Valkoun. Negativní vliv na vývoj trhu mělo podle něj softwarové pirátství.

 

 

Počítačové hry tvoří třetinu obratu

Do výsledného čísla se započítávají tržby z prodeje her pro osobní počítače, herní konzole PlayStation 2, PlayStation 3, Wii a Xbox 360 a kapesní konzole DSi a PSP, stejně tak jako z prodeje samotných herních zařízení s výjimkou PC. Prodeje samotných her se na celkovém obratu podílejí přibližně z jedné třetiny.

V roce 2011 chystá asociace aktivity k dalšímu rozvoji herní scény. "Hodláme přijmout nové členy z řad dalších herních distributorů a vývojářů, nadále spolupracujeme s organizacemi ISFE a PEGI na osvětě v oblasti věkového hodnocení her a v červnu budeme publikovat studii o stavu herní scény a o samotných hráčích," dodal viceprezident asociace Martin Bach.

Asociace herního průmyslu České a Slovenské republiky je občanským sdružením, které sdružuje největší společnosti z řad importérů a distributorů interaktivního softwaru působící v České republice a na Slovensku.

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru