Výbuchy sopek Fimmvörduháls a Eyjafjallajökull, ke kterým došlo loni v březnu a v dubnu, vzbudily sice velký ohlas, vzhledem ke geologické povaze Islandu se ale nejednalo o nic výjimečného.

Naopak. Lidé si Island přirozeně spojují s jeho vulkanickou činností a ostrov proto i letos láká hodně turistů. „Podle našich islandských partnerů přicestuje letos na Island rekordní počet turistů. Výbuch sopky měl tak pro Island v dlouhodobém důsledku propagační účinky,“ říká Petr Burian, majitel a manažer CK Periscope Skandinávie.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.