Ještě čtyři sta metrů před cílem vypadala Jarní cena klisen na pražském závodišti Velká Chuchle jako otevřená záležitost. Pak ale žokej Milan Zatloukal razantně nasměroval k bariéře outsiderku Brittany a nekompromisním zrychlením si dojel pro vítězství v prvním klasickém dostihu sezony.

Půl délky za vítězkou doběhla druhá ryzka Rabbit Motivator před drtivě zrychlující Anjou a Kolymbií. Favoritka Dorotka zklamala sedmým místem.

Brittany připravuje přímo ve Velké Chuchli trenér Eduard Kotáb pro stáj Lokotrans, která si klisnu vybrala před dvěma lety na dražbě ročků v Itálii.

"Už tenkrát se mi líbila, i když patřila k těm levnějším. Je to silná klisna, jakých moc není, v něčem připomíná hřebce," popisoval Kotáb, pro kterého to bylo druhé klasické vítězství v kariéře. Před třinácti lety vyhrál Jarní cenu klisen s domácí Tamaliregou, televizní diváci jej znají také jako dostihového experta ČT v přímých přenosech.

Snímky z neděle najdete v záložce Fotogalerie.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.