Moc má totiž velkou přitažlivost. Americký diplomat Henry Kissinger ji označil za nejsilnější afrodiziakum, německý filozof Fridrich Nietzsche měl za to, že vůle k moci je všudypřítomná, sociolog Max Weber ji zase definoval jako možnost přimět někoho, aby něco udělal proti vlastní vůli.

Žebříček nejmocnějších mužů a žen světa sestavuje pravidelně americký časopis Forbes. Mezi zásadní kritéria patří to, jak velké množství lidí jedinec ovlivňuje, jaké finanční zdroje kontroluje a jak široká a pestrá je škála jeho moci.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.