Pohyb po tomto světě je čistě intuitivní, máte možnost se podívat na 4 ostrovy, na nichž lze navštívit celkem 15 měst, z nichž každé značí odhadovaný měsíční výhled vývoje daného města. Kliknutím na ostrov či město se dostanete k dalším informacím. Pokud se vám nechce chodit do všech míst můžete použít přibližovací lupu.

Pro lepší a úplné zobrazení grafiky klikněte na tlačítko zvětšení  nebo přejděte do záložky INFOGRAFIKA nad úvodem článku.

Infografika
Infografika HNByznys Index

 Zatímco v zahraničí mají podobné průzkumy tradici, respektovaný je například index Zew sestavovaný Střediskem pro evropský ekonomický výzkum v německém Mannheimu, jedinou tuzemskou konkurencí HNByznys indexu je anketa B.I.G expert. Do ní je však zapojena mnohem užší skupina respondentů.

V případě HNByznys indexu ve většině kategorií počet započtených hlasů překročil tři desítky, což je víc, než kolik analytiků v podobných případech monitoruje na ekonomiku specializovaná zpravodajská agentura Bloomberg.

Výpovědní hodnota tohoto typu průzkumů roste s délkou časové řady a to platí i pro HNByznys index. Dnešek je tedy jen začátek. Index budeme počítat dvanáctkrát ročně a jeho hodnotu zveřejňovat vždy na začátku měsíce. Další výsledky HNByznys Indexu pro následující měsíc vám představíme na začátku června.

Souběžně s výzkumem pokrývajícím očekávání na květen proběhla sonda zaměřená na půlroční horizont, kterou představíme za týden.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru