HNByznys index
  • osloveno 90 českých analytiků a makléřů

  • hlasovalo 36 odborníků

  • hodnoceno 15 instrumentů

  • získáno 420 unikátních názorů

  • 74 % analytiků čeká růst na NWR

  • 23 % analytiků věří v růst Unipetrolu

  • 67 % analytiků počítá s růstem ceny zlata

  • 44 % analytiků očekává růst na páru EUR/CZK

V květnu prodej a kliď se z trhu, zní oblíbená průpovídka amerických obchodníků s akciemi. Platí tato statistikou ověřená „pranostika“ i v našich končinách? Je nyní rozumné investovat do aktiv s růstovým potenciálem, jejichž hodnota se však může rychle propadnout, nebo je lepší zaujmout konzervativní strategii?

V době, kdy extrémně rozkolísané trhy teprve hledají stabilní úroveň a kdy se blíží změna politiky velkých centrálních bank není snadné najít na tuto otázku odpověď.

Server IHNED.cz proto s cílem poskytnout čtenářům vodítko oslovil desítky v Česku působících expertů věnujících se dění na kapitálových trzích. Výsledkem je HNByznys index pokrývající akcie, typické investiční komodity i nejdůležitější měny.


Rostislav Plíva

Rostislav Plíva, vedoucí makléř Patria Direct

"Ukazatel tohoto typu u nás chyběl. Pomůže nám zjistit většinový názor na trhu a konfrontovat ho s naší pozicí."


 

V Česku převládá optimismus

Průzkum ukázal, že v horizontu 30 dní mají experti nejjednoznačnější názor na akcie NWR (firmy spoluvlastněné Zdeňkem Bakalou, většinovým majitelem vydavatelství Economia, pod které spadají Hospodářské noviny i server IHNED.cz), energetického obra ČEZ a pražskou burzu jako celek.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru