Do tříčlenné dozorčí rady Letiště Praha byli s platností od 1. května zvoleni Josef Bubeník (69) a Miroslav Bernášek (49).

Ve funkci zůstává Eva Hlavová (43), která byla do rady již dříve zvolena za zaměstnance.

"Tato změna je dalším plánovaným krokem v postupném vytváření Českého aeroholdingu," uvedla mluvčí letiště Michaela Lagronová.

Snížení počtu členů dozorčí rady, ke kterému od 1. května dojde, společnost oznámila už v polovině března. Společně se zeštíhlením dozorčí rady oznámila redukci členů představenstva z pěti na tři.

Z devíti členů původní dozorčí rady bylo podle Lagronové obsazeno pouze osm křesel. Kromě výše zmíněné Hlavové, která ve funkci zůstává, na své posty v radě rezignovali za zaměstnance Jiří Kraus a Tomáš Rohlena a za zaměstnavatele Jiří Kubínek, Roman Boček, Tomáš Jindra, Pavel Antonín Stehlík a Pavel Bém.

 

Miroslav Bernášek od roku 2004 působí jako první náměstek primátora Kladna, kde je zároveň i zastupitel. Josef Bubeník působil v oblasti energetiky v ČEZ, dále jako inspektor státního dozoru nad jadernou bezpečností. Na ministerstvu průmyslu a obchodu v minulosti zastával funkci vrchního ředitele pro energetiku a byl ředitelem České energetické agentury.

Počet členů dozorčí rady a představenstva shodně na tři snížily začátkem dubna i České Aerolinie, které se s Letištěm Praha spojí do společnosti Český aeroholding.

 

Jedním z hlavních cílů propojení Letiště Praha a ČSA jsou provozní a finanční úspory, všechny součásti Českého aeroholdingu budou nicméně obchodně samostatné. "Celý projekt je samofinancovaný, bez jakýchkoliv nároků na státní rozpočet," uvedly dříve Letiště Praha a ČSA. Propojení ČSA s dlouhodobě ziskovým Letištěm Praha by mělo stabilizovat hospodaření aerolinek.

Letiště Praha v loňském roce odbavilo přes 11,5 milionu cestujících. V letní letové sezóně nabízí prostřednictvím 48 leteckých společností přímé spojení se 128 destinacemi po celém světě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru