Neuvěřitelných šest miliard jenů (asi 1,21 miliardy korun) přihodil neznámý dražitel v charitativní aukci pořádané na podporu obětem japonského tsunami za křišťálové piáno, které do dražby věnoval Jošiki z japonské heavymetalové skupiny X Japan.

Jak ve čtvrtek informoval mluvčí japonské odbočky internetového portálu Yahoo, který dražbu pořádá, dražba piána musela být přerušena poté, co cena za Jošikiho nástroj dosáhla šesti miliard jenů.

Yahoo podle něj poslal přihazujícímu e-mail, aby potvrdil svůj záměr piáno skutečně zakoupit, ale zatím prý odpověď nedorazila. Yahoo nicméně hodlá ještě několik dní počkat.

Silné zemětřesení a následná vlna tsunami, které zasáhly 11. března severní Japonsko, si vyžádaly více než 27 000 mrtvých nebo pohřešovaných. Jošiki je jedním z 280 umělců, sportovců a dalších slavných, kteří věnovali své věci do charitativní dražby s cílem získat peníze na obnovu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru