Rádi posíláme politiky někam. A stále chceme "někoho jiného", nevíme přesně koho, ale toho a toho a tu rozhodně ne. Věříme, že přijde ten správný politik, který se pevně a neomylně ujme žezla a přinese všenápravu. Otázkou je, zda je tato naděje na místě.

Ochrana před pokušením

Osobně bych dal přednost spíš změně systému tak, aby bylo jedno, zda přijde ten či onen. Ale aby byly vytvořeny takové podmínky, ve kterých bude nemožné svévolné zadlužování země, ve kterých bude složité nebo téměř nemožné krást. Abych použil parafrázi starého příkladu Oscara Wilda: Lepší než doufat, že mým novým otrokářem bude laskavý a nesadistický majitel, který mi bude dávat před spaním lízátka, je lepší otrokářství zrušit. Lepší než doufat, že učitel mých dětí nebude mé ratolesti týrat, je zakázat bití na školách.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.