Bývalí členové spotřebního družstva Včela neuspěli ve středu u Městského soudu v Praze se žalobou, aby zneplatnil veškeré valné hromady družstva, které ještě v roce 1997 ovládali. Pokud by uspěli, měli by šanci, aby se jim vrátil jeho majetek za zhruba čtyři miliardy korun, o které je divokým převzetím družstva připravil finančník Radovan Vítek.

Za neúspěch si přitom mohou družstevníci sami: nenajali si advokáta a promeškali všechny lhůty, během nichž mohli valné hromady, při nichž přišli o svůj podíl v družstvu, u soudu napadnout.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • K převzetí miliardového majetku Vítkovi před 14 lety pomohly tisíce bílých koní. Každý za to dostal 300 korun. Miliardář to ani nepopíral

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.