S platností od 1. května 2011 přebírá Pavel Šafr (43) z postu nového ředitele skupiny Blesk vedení nejčtenějšího českého deníku. Nahradí tak Vladimíra Mužíka (34), odstupujícího na vlastní žádost z funkce šéfredaktora, ve které posledních deset let působil v titulech vydavatelství Ringier Axel Springer v Česku a na Slovensku.

Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

Pavel Šafr přichází do Blesku z časopisu Reflex, kde od roku 2008 zastává post šéfredaktora a který souběžně s Bleskem povede i nadále.

 
Pavel Šafr vedl v roce 1993 Český deník, o rok později přestoupil na post šéfredaktora deníku Telegraf. Od roku 1997 pod jeho vedením vycházely Lidové noviny, spolu s nimiž přešel v roce 1998 z vydavatelství Ringier ČR pod vydavatelství Mafra. V letech 2001–2006 pracoval jako šéfredaktor MF DNES, mj. vedl projekt obsahové a grafické modernizace deníku.

Od roku 2007 do května 2008 působil jako zástupce generálního ředitele a ředitel redakcí ve vydavatelství Economia.

V červenci 2008 se stal šéfredaktorem společenského týdeníku Reflex.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru