Ceny ropy na světových trzích se po ranních nevýrazných pohybech vydaly citelně vzhůru. K růstu jim pomohla pozitivní nálada mezi americkými spotřebiteli a další statistická data, která dopadla lépe, než trh očekával.

Cena se zvyšovala také v reakci na zprávu o pokračujícím silném růstu čínské ekonomiky, protože Čína už patří k nejvýznamnějším spotřebitelům pohonných hmot.

Krátce po 20:00 se barel severomořské ropy Brent prodával za zhruba 123,50 USD a proti předchozímu závěru v New Yorku byla jeho cena vyšší o více než jedno procento.

Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vystoupila na 109,50 USD, i když ráno klesala.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru