Vodafone u soudu přihlásil 195 milionů korun a Telefónica O2 205,5 milionu. T-Mobile, který hodlá dluh přihlásit v pondělí, si nárokuje 217 milionů Kč. Operátoři, kteří patří k největším věřitelům loterijní firmy, se zatím nerozhodli, zda budou požadovat účast ve věřitelském výboru.

Platební terminály Sazky patřily k nejoblíbenějším kanálům pro dobíjení kreditu předplacených karet do mobilních telefonů. Kvůli tomu, že firma přestala vybrané peníze operátorům odvádět, firmy dobíjení zastavily. Nahradily je rozšířeným prodejem dobíjecích kupónů, dobíjením z bankomatů, u pokladen vybraných obchodních řetězců či v jiných platebních sítích.


Uměle snižují hodnotu?

Podle televize Nova věřitelé obvinili vedení Sazky, že v posledních dnech úmyslně vypnulo stovky sázkových terminálů po celém Česku a snaží se uměle snížit hodnotu firmy. Sazka to odmítá. "Vypnuty jsou pouze ty terminály, které protiprávně neodvádějí tržby. Takový krok je nejen ochranou společnosti Sazka, sázejících poctivých obstaravatelů, ale také a především samotných věřitelů," řekl mluvčí Sazky Jan Tuna.

Sazka je v úpadku od 29. března. Firma se do insolvence dostala kvůli problémům se splácením výstavby multifunkční haly. Věřitelé dosud k soudu přihlásili pohledávky po lhůtě splatnosti za více než dvě miliardy korun. Očekává se ale, že držitelé dluhopisů zažádají o jejich okamžité zpoplatnění. Tím by dluh vzrostl na deset miliard korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru